מוצרי קלקר

ארגזי בנייה

ארגזי בנייה

הפרדת רצפות מהקרקע נדרשת בקרקעות מסוג חרסית. באדמות אלו קיים סיכון לתפיחה של הקרקע הנובעת מתכולת חרסית. תפיחה זו הינה יוצרת לחצים על יסודות המבנה, עד כדי הרמת הרצפות וסדיקת המבנה.

ארגזי הקלקר לבניה יוצרים הפרדה בין הקרקע לרצפת המבנה ובהיותם חלולים הם מאפשרים מקום לתפיחת הקרקע ובכך מקטינים לאפס את הסיכון לנזקים וסדקים במבנה.

היתרונות הבולטים שלהם הינם:

לוחות בידוד

לוחות בידוד

לוחות פוליסטירן מוקצף מהווים בידוד תרמי מצוין וקל, נוחים לשימוש, יציבים, אינם מתבלים, ועמידים בפני מים. הלוחות מיוצרים בצפיפויות שונות אשר קובעות את רמת הבידוד התרמי (מוליכות תרמית): F15, F20, F30.

ניתן להתאים את הלוחות לרמת הבידוד הנדרשת ע"י 2 פרמטרים: צפיפות הלוח ועובי הלוח. מידות סטנדרטיות: 1.25X0.50 מטר. ניתן לייצר במידות שונות לפי דרישת הלקוח.

"גג הפוך"

גג הפוך

שיטה אשר נועדה בעיקרה לבידוד תרמי של גגות שטוחים. לאחר איטום הגג מניחים את לוחות ה"גג הפוך" על הגג כאשר הריבועים פונים כלפי מטה.

החריצים מאפשרים זרימה חופשית של מי הגשמים אל המרזבים. מכסים את הלוחות בבד גיאוטכני (בד סינטטי חדיר למים) ומפזרים חצץ דק שיהווה משקולת וימנע מהלוחות לעוף. (כדאי לבחור בחצץ מחומר בעל ספיגות נמוכה) .

שיטת ה"גג הפוך" מקנה בידוד תרמי פשוט, הגנה על שכבת האיטום, חוסך בעלויות, עמיד ונוח, מצוין לבית ולסילוק מי גשמים מהגג.

פתיתי קלקר

פתיתי קלקר

פתיתי הקלקר נוצרים מתהליך ההקצפה של הפוליסטירן ונועדים לשימושים שונים:

  • פתיתי קלקר איכותיים למילוי פופים
  • פתיתים גרוסים לדשנים, לתערובות שונות, לחקלאות ועוד

ארגזי מזון

ארגזי מזון

מיכל קלקר עם מכסה בעל בידוד תרמי מצוין השומר על טריות המוצר ומגן עליו.
מיועד לאריזת מוצרים הדורשים שמירה על טמפרטורה כגון דגים, בשר, דברי חלב , מנות חמות וכו'
מידות המיכל – 51X32X19 ס"מ (נטו לאחסון)

לוחות אדקס

לוח אדקס הנו לוח בידוד עשוי קלקר (פוליסטירן מוקצף) המצופה בשכבת מלט. שכבת המלט נועדה לאפשר היצמדות טובה של שכבות טיח ושכבות צימנטיות – אל לוח הקלקר.

לוחות אדקס משמשים לצורך בידוד תרמי, ומשמשים לכיסוי עמודים וקורות בטון במבנה לפני שכבות הטיח החיצוני. ליציקות בטון (עמודים, קורות וכדומה) התנגדות תרמית נמוכה והם מהווים "גשרי קור" , או בשפה פשוטה- מוליכים את הקור אל תוך המבנה. הולכת הקור אל תוך המבנה עלולה לגרום לתופעת העיבוי ולסימני עובש ורטיבות בקירות הפנימיים של הבית.

על מנת למנוע את התופעה מצמידים לוחות אדקס אל הדופן החיצונית של תבנית היציקה. בעת היציקה נצמדת תערובת הבטון אל לוח הקלקר ולאחר פרוק התבנית מתקבל ציפוי מבודד אשר ניתן ליישם על גביו את שכבות הטיח העליונות.

לוחות אדקס מסופקים בעוביים משתנים , עם ציפוי צימנטי על גבי צד אחד של הלוח, או בשני צידי הלוח.
בעת יציקת עמודים וקורות מקובל להשתמש בלוחות אדקס המצופים משני צידי הלוח משום שהציפוי הפנימי מספק הגנה לקלקר מפגיעות מכניות אשר מתרחשות כאשר יוצקים את התערובת הצימנטית אל תוך התבנית.